2013 yılında TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Aşamalı Destek Programı desteği ile kurulan AIMTECH, cephe tipi LED ekran sistemleri, piksel kontrollü LED armatürler , dış mekan dekoratif LED armatürler ve DMX512 kontrol sistemleri tasarımı ve üretimi konularında uzmanlaşmış bir firmadır. ODTÜ Teknokent Ostim Yerleşkesi'nde konuşlanan firmamız, tecrübeli mühendis ve teknik kadrosuyla tasarım ve üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Tamamen yerli ve özgün  tasarım yapan AIMTECH, tüm ürünlerini ve tasarımını kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.             

"Mesh Tipi Dış Mekan LED Ekran ve Kontrol Ünitesinin Tasarımı, Prototip Üretimi" başlıklı projesiyle 1512 Girişimcilik Aşamalı Destek Programı'nı 2014 yılı içerisinde başarıyla tamamlayan AIMTECH, bu projenin devamı olan "Mesh Tipi LED Ekran Sisteminin İyileştirilmesi ve Ürün Çeşitliliğinin Artırılması" başlıklı projesi ile 1507 KOBİ ARGE Başlangıç Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer görülmüştür. Aynı şekilde, LED armatür ve kontrol sistemlerinin üretimi alanlarında TÜBİTAK ve KOSGEB projeleri halen devam etmektedir.

Misyonumuz;
Elektronik  tasarım  ve  LED  Teknolojileri  alanlarında  dünya  standartlarında  kalitede tasarım  ve  üretim yaparak,  en  etkin  biçimde ürün  ve  hizmet  sağlayıp müşterilerimizi memnun  etmek  ve  müşteri memnuniyeti ile bilinirliğimizi artırmaktır.

Vizyonumuz;
Elektronik  tasarım  ve  LED  Teknolojileri  konusunda özgün  tasarımlarıyla  örnek alınan,  yenilikçi yaklaşımlarıyla sektöründe bilinen ve aranan bir dünya markası olmak.